Odbojkarska zveza Slovenije

OZS

V NEDELJO V KOPRU BOJ ZA POKALNO LOVORIKO

V Areni Bonifika bomo v nedeljo, 24. marca, spremljali veliki finale Pokala Slovenije za sezono 2023/24. Ob 17. uri bo na sporedu obračun odbojkaric Calcit Volleyja in Nove KBM Branik, ob 20. uri pa se bo začelo srečanje med OK i-Vent Mariborom in Calcit Volleyjem.

Preberi več
VolleyballWorld

SVETOVNO PRVENSTVO PRIHODNJE LETO NA FILIPINI

Z Mednarodne odbojkarske zveze (FIVB) so sporočili, da se bo svetovno prvenstvo za moške prihodnje leto odvijalo na Filipinih. Boje najboljših reprezentanc sveta, tudi slovenske, bo moč spremljati med 12. in 28. septembrom.

Preberi več

KOTNIKOVA IN LOVŠINOVA ZAČENJATA BOJ ZA PARIZ

Najboljši slovenski odbojkarici na mivki Tjaša Kotnik in Tajda Lovšin bosta sezono in s tem tudi lov na olimpijsko vozovnico začeli v brazilskem Recifeju, na turnirju svetovne serije Beach Pro Tour. V maju ju s slovensko reprezentanco čaka še nastop v Pokalu narodov.

Preberi več

V SREDO BO SPET ŽIVAHNO V SPORTKLUB LIGI

V sredo se nadaljuje končnica Sportklub prve odbojkarske lige. Odbojkarice bodo igrale drugo polfinalno tekmo in morda bomo že dobili finalni par, moške pa čaka druga tekma četrtfinala, ki bo prav tako že lahko dala odgovor o letošnjih polfinalistih.

Preberi več
OK Kamnik

DO PRVEGA MESTA V MEVZI TUDI KAMNIČANI

Odbojkarji Calcit Volleyja so v finalni tekmi srednjeevropske lige v Pliberku premagali i-Vent Maribor s 3:1 (17, 17, -23, 15) in prišli do svoje prve lovorike v tem tekmovanju. Na vrhu lige MEVZA sta tako končala oba slovenska predstavnika.

Preberi več

REPREZENTANTI V TUJINI

Znova je čas za pregled nastopov preteklega tedna slovenskih odbojkarskih reprezentantov in reprezentantk v tujini. Tokrat je v Grčiji blestela Lorena Lorber Fijok, v Italiji pa sta Gregor Ropret in Jan Kozamernik že napredovala v polfinale prvenstva.

Preberi več
MEVZA/ŠD Ludus

ODBOJKARJI ŠD LUDUSA DO BRONASTE KOLAJNE

Bratislava je bila minuli konec tedna prizorišče srednjeevropskega klubskega prvenstva v odbojki na mivki, na katerem so odbojkarji in odbojkarice ŠD Ludusa iz Ljubljane osvojili bronasto odličje. Pri moških je zmagal Aloha BC Wörthersee, pri ženskah madžarska EDRA.

Preberi več
OK Radovljica

NAJMLAJŠI ODBOJKARJI IGRALI NA GORENJSKEM

Preteklo nedeljo smo v organizaciji Odbojkarskega kluba Bled in Odbojkarskega kluba Radovljica spremljali 2. turnir ELAN OPEN 2024, Odprto prvenstvo v mini odbojki za deklice in dečke letnik 2013 in mlajše.

Preberi več
klubi

MARIBORČANKE IN KAMNIČANKE KORAK OD FINALA

Odbojkarice so odigrale prvi polfinalni tekmi Sportklub prve odbojkarske lige. Korak proti finalu so po pričakovanjih storile igralke Nove KBM Branik in Calcit Volleyja, ki so bile favoritinje srečanj. Druga tekma polfinala bo 20. marca.

Preberi več
Aleš Oblak

PRVAKI UBRANILI NASLOV, DOBILI NOVE PRVAKINJE

Na Krvavcu se je v nedeljo odvijalo državno prvenstvo v odbojki na snegu. Naslova prvakov so se na krvavški Plaži veselili Tadej Boženk, Danijel Pokeršnik, Denis Robida in Matej Rapnik, pri ženskah so bile najboljše Špela Marušič, Polona Marušič in Anja Mazej.